Fizibilite nedir?
Fizibilite (yapılabilirlik) çalışması, bir projenin çoklu katmanlarda teorik olarak incelenmesi sonucunda hayata geçirilmesinin seçimi yapılan parametreler açısından uygun olup olmayacağını değerlendiren bir rapordur. Rapor sistematik olarak tümden gelim metoduyla finansal, ekonomik, sosyoekonomik, sosyokültürel, coğrafi boyutlarda projeyi inceler, projeyi çeşitli uçlarda zorlayarak hangi durumlarda dayanıklı olacağını test eder. Yer seçimi, ürün ve müşteri grubu seçimi, teknoloji seçimi,  kurulum ve işletme maliyetleri, yatırımın geri dönüş zamanı, yatırımın karlılık düzeyi gibi çıktıları hesaplar ve  uluslararası kabul görmüş standart değerlerle karşılaştırarak size hesaplanmış bir tahminler bütünü verir. 

Fizibilite ne zaman hazırlanmalıdır? Hangi kurumlar fizibilite raporu talep eder? 
Fizibilite yeni bir projeye başlamadan önce, devam projelerinde yapılabilir. Teşvik verecek olan kurumlar, bankalar, ihale komisyonları fizibilite raporu isteyen kurumların başında gelir. 

Ekol Danışmanlık Fizibilite Raporları hazırlanması konusunda ne iş yapar?
Ekol danışmanlık ön fizibilite ve fizibilite raporlarınızı uzman kadrosuyla hazırlayarak yatırımınız için doğru kararları vermenizde size yardımcı olur.